Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Ameliyat canlı yayını ekibimiz cerrahi video prodüksiyonu ve post prodüksiyonu hakkında kapsamlı bir deneyime sahiptir. Cerrahi video hizmetleri genelde 3 ana kategoriden oluşmaktadır. Video üretimi, canlı video yayınları ve etkinlikleri, video düzenleme ve kodlama aşaması. Aklınıza gelebilecek tüm cerrahi operasyonların video çekimi ve prodüksiyonu yapılmaktadır. Gerekli izinler sağlandıktan sonra ameliyatların kaydı veya canlı yayınlanması için hiçbir engel kalmamaktadır. Canlı yayın sektöründeki tecrübemizi cerrahi alan ile birleştirerek olağan üstü ürünler elde etmekteyiz. Cerrahi çekim yapmak çok planlı bir hazırlık ve kararlılık gerektirir. Çünkü cerrahi işlemler sıradan bir videodan ibaret değildir. Canlı bir ameliyatı çekmek ve cerrahi bir prosedürü tüm hatlarıyla yakalamak, daha fazla iş gücü, kamera, ekipman ve deneyim gerektirir. Ameliyat canlı yayını yapan ekibimiz cerrahi işlemlerde size hem çekim hem de bu çekimi düzenleme imkanı veriyor, bununla beraber tüm süreci canlı olarak izleyenlerle ister web ister sosyal medya üzerinden buluşturuyoruz . Cerrahi canlı yayınları tıp öğrencileri, pratisyen hekimler, hemşireler eğitim boşluklarını doldurmak için izlemektedir.

Örneğin bir cerrahın uygulanması zor olan herhangi bir durum için bir teknik öğrenmek istediğini ve uzak bir mesafede olduğunu varsayalım. Yapılacak canlı yayın tamda cerrahın aradığı bir fırsat olacaktır. Bu sayede hem tekniği diğer bir hekimden öğrenebilir hem de bunu görerek eşsiz bir fırsat elde eder. Bunların dışında hasta yakınları, iş ortakları ve cerrahi müdahalenin izlenmesi gereken durumlarda canlı yayın yapılmaktadır. Bu yayın için herhangi bir mesafe ve zaman engeli bulunmamaktadır. Dünyanın öbür ucundaki biri bile cerrahi işlemin yapıldığı yayına rahatça giriş yaparak izleme şansını elde edebilir.

Ameliyat Canlı Yayını Nasıl Yapılmaktadır?

Son yıllarda internet ve teknolojideki önemli ilerlemeler canlı yayının tüm alanlarda kullanılmasına olanak tanıdı. Ameliyathanelerde kurulan özel kamera sistemleri ile video akışı ve bant genişliğinin kullanılabilirliği bize bu durum için eşsiz fırsatlar sağladı. Bu mevcut kaynaklar ve teknoloji özellikle tıpta, eğitim alanında tutkulu bir şekilde yayın yapılması için paha biçilemez bir durum. Yada endişeli bir ebeveyn olduğunuzu düşünün, çocuğunuzun ameliyatında ne olduğunu anlamak ve görmek isteyebilirsiniz. Canlı yayın teknolojisi ile bu ve bunun gibi bir çok hasta yakını handikabını çözüme kavuşturmayı mümkün kılmaktayız.

Yayını yapılan bu cerrahi operasyonlar sınırlı sayıda bir erişim kitlesine sahiptir.  Herhangi bir televizyon veya kanaldan yayın yapılmadan, belirli bir standarda sahip ve istenilen mecra üzerinde şifre ile verilebilmektedir. Bu sistem ile fiziksel olarak orada bulunamayanlar için ameliyathaneye adeta “sanal” erişim izni vermektedir. En büyük özelliği ise uzak bölgelerde uzman olmayan cerrahların büyük yerlerde görev alan daha uzman cerrahların tecrübelerine erişim sağlamasıdır. Bu canlı yayın türü ile sürekli eğitim kolaylaşıyor ve cerrahlar nadir bir durum veya prosedürle karşılaştıklarında çözüm yolu bulmakta zorlanmıyorlar. Aynı zamanda bu videolar arşivlenerek aynı durumlarda tekrar tekrar kullanılabilir veya ihtiyaç halinde başka bir hekim ile de paylaşılabilir. Aslında bunun için gereken en önemli şey iyi bir internet bağlantısı ve uzman bir ekip çalışmasıdır. Bunun aynı zamanda belirli bir kitle tarafından izlenmesi güvenilir olmasını da sağlamaktadır. Ayrıca bu cerrahi alanlar için yeni bir öğretim formatı haline gelmiştir. Ayrıca bu cerrahların 3. Şahıslara, önemli ve istenmeyen durumlarda nasıl tepki verdiklerini ve bu durumlarla nasıl başa çıktıklarını göstermenin bir yoludur.  Öğretmek ve belki de hayat kurtarmak için teknolojiyi canlı olarak kullanmak en iyi seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Cerrahi Canlı Yayınların En Büyük Özelliği

Cerrahi canlı yayınlar ister eğitim için isterse aile bireyleri için olsun en önemli özelliği çevrimiçi bir şekilde tüm soru ve görüşlere sınırlı katılımcılar tarafından izin verilmesidir. Bu sayede eğitim için katılanlar istedikleri soruların cevaplarını hem görebilir hem de uzman tarafından sözlü olarak alabilirler. Aynı zamanda endişeli aile bireyleri veya ameliyat sırasında hastanın yanında bulunamayan sevenleri onu görerek daha huzurlu bir bekleyişe sahip olabilirler. Aynı zamanda bu aynı tıbbi müdahaleye ihtiyacı olan insanların korkularını yenmeleri için bir diğer yol olabilir.

Ameliyat canlı yayını gerçekleştirmek veya eğitim amaçlı olarak ameliyathanelerinizde deneyimlemek için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Cerrahi yayında deneyimli ekibimiz konunuza özel olarak titiz bir şekilde organize olup yayın hazırlığı yapmaktadır. Tüm sorularınız ve canlı yayın hakkında bilmek istediğin detaylar için telefon veya form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.